POZOSTAWIONY SAMEMU SOBIE? JAK ZADBAĆ O GOŚCIA WESELNEGO

Organizując przyjęcie weselne, państwo młodzi wcielają się w rolę gospodarza i do ich zdań należy, aby wszyscy nie tylko dobrze się bawili, ale również nie czuli się zaniedbani przez organizatorów. O czym należy pamiętać, aby nasi goście nie opuścili przyjęcia w złych humorach?

Problematyczny dojazd

Jeśli urządzasz swoje wesele w trudno dostępnym lub nieznanym Twoim gościom miejscu, weź pod uwagę, że mogą mieć problem z dotarciem. Najlepiej już wręczając zaproszenie, dołącz do niego mapkę, która ułatwi im dotarcie na miejsce. Możesz również samodzielnie zorganizować dla nich transport, odpowiednio wcześniej wynajmując busa. Poinformuj ich wcześniej o tej możliwości oraz zapewnij sobie zaplecze czasowe, które nie pozwoli spóźnić się na przyjęcie w razie opieszałości gości. Gdyby jednak uczestnicy przyjęcia mieli przyjechać własnym transportem –  sprawdź, czy znajdzie się odpowiednia liczba miejsc parkingowych. Przechodzenie w szpilkach więcej niż kilkuset metrów na imprezę weselną może od początku zepsuć humor gościom.

(Prawie) uniwersalne menu

Nigdy nie znajdziemy menu, które będzie odpowiadało każdemu bez wyjątku. Nie można jednak nie wziąć pod uwagę osób, które są uczulone na konkretne składniki pożywienia lub przeszły na wegetarianizm czy weganizm. Zapewnij im dania odpowiadające ich diecie. Koło ich miejsc siedzących możesz położyć wybrane dla nich przekąski. Dobrym patentem jest również dołączenie do butelek z alkoholem winietki krótko opisującej trunek. W ten sposób goście łatwo będą wiedzieli, że wino, które leży obok nich to np. „czerwone wytrawne”. Oszczędzi im to niepotrzebnego szukania.

Kasia koło Basi? 

Zadbaj o to, aby blisko siebie siedziały osoby, które znają się lub mają podobne zainteresowania. Nie sadzaj koło siebie członków rodziny lub znajomych, którzy pozostają w konflikcie. Należy również zadbać o to, aby goście łatwo mogli odnaleźć swoje miejsce przy stole. Oprócz winietek, w razie sporej liczby zaproszonych, możesz dołączyć plan z ustawieniem stolików.

W rytmie muzyki

Wybierając muzykę należy brać pod uwagę nie siebie, ale gości. Możecie być fanami muzyki rockowej lub melancholijnej, ale weźcie pod uwagę, że starsze towarzystwo na pewno nie będzie się przy niej dobrze bawić. Świetnie sprawdzają się w tej roli polskie, zrywne hity.

Gdzie przenocować? 

Część państwa młodych zapewnia miejsca dla swoich gości w pobliskich hotelach. Jeśli nie decydujesz się zapewnić zakwaterowania, postaraj się przekazać gościom informację z przykładowymi miejscami, gdzie mogą przenocować.

Trochę czasu dla każdego

Do Twoich obowiązków, jako gospodarza, należy dbanie o gości. Para młoda powinna każdemu z uczestników przyjęcia poświęcić czas, porozmawiać z nim, upewnić się, że dobrze się bawi i niczego mu nie brakuje. Podczas opuszczania imprezy należy podziękować gościom za obecność oraz pożegnać się. W dobrym stylu jest również przesłanie oficjalnych podziękowań po weselu.  

Coś pamiątkowego

Przyjęło się, że podczas pożegnania para młoda wręcza gościom pamiątkowe upominki. Ich wybór jest naprawdę ogromny. Warto postawić na prezenty, które zostaną przez gości zapamiętane i uznane jako przygotowane specjalnie dla nich. Dużą popularnością cieszą się upominki personalizowane. Należy jednak pamiętać, że wybierając takie produkty koszt ich będzie znacznie wyższy niż w przypadku upominków standardowych (masowych).


Czekamy na Ciebie na Instagramie!

Instagram has returned invalid data.