NA ZIELONO! DEKORACJE SAL WESELNYCH

Właśnie zastanawiałaś się nad motywem przewodnim swojego ślubu i wybór padł na zielony? Świetnie! Ten pozytywny kolor, symbolizujący optymizm i nadzieję, z pewnością napełni weselną salę dużą ilością energii. 

Jeśli jeszcze nie wiesz, z czym zestawić zielony, podpowiadamy –  pięknie wygląda on obok złota oraz pudrowego różu. Oczywiście wszystko zależy od typu sali i jej wyglądu, warto jednak przemyśleć zastosowanie tych kolorów.

 

Co zrobić, aby „zazielenić” salę? 

1. Zieleń „naturalnie”

Najprostszym i najbardziej naturalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie kwiatów lub innych roślin, które wplecione w dekoracje Twojego wesela, zazielenią go i dodadzą romantycznego charakteru. Nie jest to jednak najtańsza opcja. Naturalne rośliny należą do jednych z droższych elementów dekoracji wesela. Nie można jednak zaprzeczyć, że dają na sali wyjątkowy klimat. Mogą stanowić dekoracje stołów (genialnie wyglądają podłużne, roślinne „sznury” umieszczone na środku stołów gości) oraz świetnie sprawdzą się jako wiszące elementy. Pojedyncze kwiaty lub gałązki można wykorzystać jako dodatek do dekoracji pojedynczych talerzy dla gości lub dołączyć do winietek butelek.

2. Gotowe zielone dodatki

Dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z gotowych dodatków. Na rynku możemy znaleźć zieloną zastawę stołową, obrusy, pokrowce na krzesła, świeczki, świeczniki oraz serwetki. Można wybierać wśród bardzo wielu odcieni tego koloru. Świetnym rozwiązaniem są również zielone dodatki do ślubnego ubioru – spinki do mankietów, butonierki, biżuteria, sukienki druhen lub buty panny młodej. Warto również poinformować osobę przygotowującą weselny tort, że powinien on być wykonany zgodnie z kolorem przewodnim. Zdobienia słodkości w odcieniu szmaragdowym wyglądają naprawdę przepięknie! 

3. Zrób to sama

Jeśli jesteś Zosią Samosią lub po prostu masz ograniczony budżet, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sama zajęła się przygotowaniem zielonych dodatków do dekoracji weselnych. Na pewno sama możesz poradzić sobie z elementami wykonanymi z papieru – zaproszeniami ślubnymi, winietkami na butelki, oznaczeniami miejsc dla gości, spisem menu. Z kolei zielonymi wstążkami możesz udekorować krzesła, kieliszki lub co tak naprawdę zechcesz 🙂 Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie roślinności. Gałązki z drzewa lub większe liście możesz położyć na talerzach dla gości w formie mini dekoracji. Na stołach możesz również położyć zielone jabłka, karafkę z koktajlem w tym kolorze lub limonki. 

 

Ashley Goodwin Photography

Conforti Photography via modwedding.com

Conforti Photography via modwedding.com 

Hazelwood Photography via greenweddingshoes.com

Hazelwood Photography via greenweddingshoes.com

Hazelwood Photography via greenweddingshoes.com 

Jasmine Nicole Photography via ruffledblog.com

Kayleen Michelle Creative via applebrides.com

Kayleen Michelle Creative via applebrides.com

Melissa Jill Photography via 100layercake.com

Nichols Photographers via greenweddingshoes.com 

Nichols Photographers via greenweddingshoes.com

Paula O’Hara via junebugweddings.com 

Sarah Street Photography

via Pinterest

via Pinterest

 


Czekamy na Ciebie na Instagramie!

Instagram has returned invalid data.