CO ZROBIĆ, ABY PIĘKNIE WYGLĄDAĆ NA SESJI ŚLUBNEJ?

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu i każda para młoda marzy o tym, aby mieć z tego dnia piękną pamiątkę. A co może być piękniejszego niż zdjęcia, które uchwycą ten wspaniały moment? Podpowiadamy, co zrobić, aby przygotować się do sesji i nie być niemile zaskoczonym po odebraniu fotografii.   

 

Oto kilka wskazówek:

 

  1. Zadbajo swoją pozycję

Najlepiej już przed sesją ślubną przetestować pozy, które sprawiają, że na zdjęciach wyglądamy lepiej. Może jest profil, z którego wolelibyśmy być sfotografowani, poza, która optycznie nas wyszczupla lub rodzaj uśmiechu, który sprawia, że wyglądamy na naturalnie szczęśliwych? Nie warto się krępować – spróbujcie przećwiczyć to przed lustrem J Warto również wiedzieć, że na zdjęciach nie wygląda dobrze wyprostowana sylwetka. Najlepiej jest przenieść ciężar ciała na jedną nogę. Dzięki temu unikniemy efektu sztuczności.

  1. Dobierz odpowiednio makijaż

Makijaż to kluczowa sprawa, o której trzeba pamiętać w dniu sesji. Odpowiednio dobrany do karnacji potrafi z powodzeniem podkreślić urodę. O tym, jaki make-up dobrać przeczytanie tutaj. Warto pamiętać również o odpowiednim podkładzie do sesji fotograficznych (np. Revlon Photoready) oraz rozświetlaczu, który da efekt rozpromienienia.

  1. Ułóż włosy

Przed rozpoczęciem sesji należy sprawdzić, czy misternie ułożona fryzura dobrze trzyma się na głowie. Małe wystające włoski lub kosmyki mogą nie tylko zepsuć cały efekt, ale również być trudne do wymazania w Photoshopie. Należy więc wcześniej upewnić się, czy włosy dobrze wyglądają – z każdej strony!

  1. Rozluźnij się

Spięta pozycja to wróg nr 1 sesji ślubnych. Nawet najmniejsze napięcie zostanie uwiecznione na fotografii. Jeśli czujesz, że Twoja twarz zaczyna się trzymać się nienaturalnie, czujesz dyskomfort, a Twoja mimika jest wymuszona – poproś o przerwę, weź głęboki oddech, zamknij oczy i rozluźnij się.

  1. Wybierz dobrego fotografa

Nie należy nikogo przekonywać, że odpowiedni wybór fotografa rzutuje na efekt, jaki zobaczymy na ostatecznych zdjęciach. Dlatego przed wyborem, warto wcześniej zapoznać  z wcześniej wykonanymi przed tę osobę zdjęciami, zobaczyć, czy styl, w jakim pracuje nam odpowiada, podobnie jak kolorystyka zdjęć.  Warto również sprawdzić opinie – informacja o tym, czy wywiązuje się ze swoich obowiązków i nie jest oszustem jest niezwykle cenna! W ten sposób unikniemy niemiłego zaskoczenia na koniec.


Czekamy na Ciebie na Instagramie!

Instagram has returned invalid data.