ILE ALKOHOLU KUPIĆ NA WESELE?

To chyba odwieczny problem państwa młodych 🙂 Ile alkoholu zakupić na wesele? Z jednej strony nie może być za mało, z drugiej – nie chcielibyśmy, aby zostało go nam zbyt dużo. Co zrobić i jak policzyć ilość potrzebnych trunków? 

 

Oczywiście wszystko zależy od naszej rodziny i tego, jakie trunki pije najczęściej. Tradycyjnie na weselnym stole nie może zabraknąć wódki i jako najczęstszy przelicznik stosuje się: 0,5 l na jedną osobę. Od ilości osób można odliczyć dzieci oraz osoby niepijące. W przypadku wina wygląda to nieco inaczej. Tutaj przyjmuje się, że 1 butelka wystarczy na 4-5 osób. Warto zainwestować w różnego rodzaju wina, zarówno białe, różowe, jak i czerwone. Najczęściej na weselach wypijane są wina wytrawne, choć oczywiście warto wcześniej dowiedzieć się, jakie są preferencje naszych gości 🙂 

Podobnie sprawa wygląda z szampanem – tutaj również policzmy 1 butelkę na 7 osób lub 100 ml na jedną osobę. Piwa zazwyczaj nie podaje się na weselach, choć coraz częściej para młoda decyduje się na taki krok. Wtedy można przyjąć przelicznik 3 osoby na 0,5l piwa. Niekiedy serwuje się również piwa z beczki przy osobnym, specjalnym stole. 

 


Czekamy na Ciebie na Instagramie!

Instagram has returned invalid data.